top of page
Karekod0000: Video

Hey Gezgin, tekrar hoş geldin!

Ben Mühürlü Masallar’ın yazarı C.Y.Anima.

Nedir bu C,Y diyecek olursan, C, Can’dır, ablamın oyuncak bebeğinin adıdır. Y ise Yaş’tır, soyumuz nedense belli olmalıdır. Sen yine de bana “Anima” diye seslen en iyisi. Kısaca çiçeği burnunda yazar, “o” en korkunç dersin öğretmeni, kadim bir gamer, FRP (Fantastik Role Yapma Oyunu) GM’i (Game Master ki Oyun Efendisi oluyor), çok sayıda kedinin babası ve radikal bir hayalci olarak tanımlar geçerim kendimi.

Hem zaten burada olduğuna göre merak ettiklerin benden ötesi…

Aslında tüm hikâye Tokyo Kulesi’nde kaybolan üç kızla başladı, onların renkli saçları, kılıçları ve robotları vardı. Üç kızın başka evrendeki hayatını izlerken araya Ay Prensesleri karıştı. “Hayal gücü ne güzel şeymiş.” deyip araştırdığımda karşıma “Final Fantasy” isimli video oyunu çıktı. Animeler, oyunlar derken daldığım Uzakdoğu mitolojisinde yüzdüm bir süre. Kafamı bir kaldırdım ki ne göreyim, İskandinav sularındayım. Valhalla’ya tırmanayım dedim, bir de baktım ki Olimpos’un eteklerindeydim. Gözüme parladı Hitit güneşi, gölgesindeyse firavunların piramitleri. Rüyalarımda turlarken peşi sıra hepsini, eski kütüphanede gözüme çarptı Tolkien Efendi. Onu kovalarken düştüm zindanlara, fırlattım mızraklarımı ejderhalara.

Hepsi çok özel, hepsi çok güzeldi. Ne var ki hayallerim hem bunların hepsi hem hiçbirisiydi. Kuzenim Gri E. Aeris de benimle aynı fikirdeydi. İşte kitap boyunca duyacağın Animaeris Evreni bu ortaklıkta olageldi.

Sana açık bir davetim var. Dilersen evrenimize GM ya da oyuncu olarak katılabilirsin. Kural kitaplarımız çok yakında parmağının ucunda. Bilindik fantastik rol yapma oyun (FRP) düzeneğine benzeyen lâkin oynanması daha kolay ve seçenekleri daha fazla bir sistemle geliyoruz. Yıllardır oynayarak kurduğumuz bu sistemi dijital ortamda bağış usulüyle paylaşacağız.

Gelelim Mühürlü Masallar’a;

“Mühürlü Masallar” Animaeris’in Grownia gezegeninin ikinci zamanında geçen yarı fantastik, yarı bilim-kurgu bir üçlemedir. Sadece çok zekilerin okuyabildiği… Şaka şaka, herkesin rahatlıkla takip edebileceği, tahminimce bazen gerecek, bazen güldürecek, bazense hüzünlendirecek bu heyecanı yüksek serinin eş yazarı zarlardır. Nasıl mı?.. Kitaptaki bütün karşılaşmalar ve karakterlerin kararları zarlar tarafından, bana da sürpriz olacak şekilde belirlenmiştir. Atılan zarların şahidi, karakterlerin her birinin yoldaşı olarak öyküleri dillendiren bendenizin yazım dilinde değişiklikler görürsen bil ki bu yoldaşlarımı en iyi şekilde ifade etmek istememdendir.

Bölüm başlarındaki anekdotlar, sözler ve şiirlerin alıntılandığı eserler de evrenimize ait olup tarafımızca yazılmaktadır. Bunlara da -pek yakında- web sitemizden ulaşabilirsin. Ayrıca serinin birinci kitabı olan Zamanın Yaraları’na otuzu aşkın karekod ile ana öykünün gidişatını ve okuyucunun perspektifini değiştirmeyecek şekilde mini öyküler yerleştirdim. Bu öykülere zamanla yeni öyküler eklenecek ve kitap yaşayan bir organizma gibi büyümeye devam edecektir. Unutmadan, bazı karekodlarda ise seni sürpriz multimedya ögeleri bekliyor.

Sen de bu öyküle ilgili katılımda bulunmak istersen muhurlumasallar@gmail.com eposta adresinden bana ulaşabilirsin. Bu katılımlar küçük hikayeler, çizimler, seslendirmeler, müzikler vb olabilir.

Benimle ve hayaldaşlarımla doğrudan yazışmak, oyun oynamak, handa iki sohbetin belini kırmak, kafamıza yıldırım yağdırmak ya da sırtımıza bıçak dayamak istersen bir tane de discord kanalımız var : #animaeris

Bekleriz, gel.

C.Y. Anima

Karekod0000: Text
bottom of page